Secondary Adv

Melvinflex Albania: Ja perse duhet te zgjedhim dysheket Latex

Share on Google+

Melvinflex Albania

Latex prodhohet nga rrëshira e pemës së gomës, Hevea Brasiliensis. Ai njihet si një nga më elastikët dhe përdoret në shumë industri sot në botë. Ky elasticitet është thelbësor sidomos në prodhimin e dyshekëve.  

Dyshekët latex njihen për aftësinë e tyre të përkryer të përshtatjes. Ato përqafojnë siluetën e trupit tonë pavarësisht nga  pozicioni i fjetjes. Kjo mundëson që shtylla kurrizore të mbahet në pozicionin e saj natyral. Këta dyshekë janë perfekt për persona që vuajnë nga problemet me shpinën. Elasticiteti zvogëlon gjithashtu presionin e tepërt në pika të caktuara të trupit (shpatulla, fundshpina etj), duke siguruar qarkullimin e shëndetshëm të gjakut gjatë orëve të gjumit. Cilat janë përfitimet kryesore të një dysheku latex? 

-100% Natyrale

-Latex ekstraktohet nga pema Hevea Brasiliensis dhe nuk përmban kimikate.

-Mbështetje progresive

-Latexi ndihet i butë në prekjen e parë dhe kur vendoseni më thellë në dyshek, ju jep mbështetje të plotë. Kjo është arsyeja pse latex është ideal për suportin e shpinës. Ajo përshtatet me konturet e trupit duke mbajtur shtrirjen e duhur të kolonës kurrizore.

-Shpërndarje e shkëlqyeshme e presionit për një qarkullim të mirë të gjakut.

-Elastik, duke ju lejuar të lëvizni lirshëm gjatë natës. Latex është bërë nga miliona burime molekulare, duke siguruar mbështetje në çdo pikë të trupit tuaj.

-Anti-mikrobik dhe anti-bakterial. Për këtë arsye është zgjedhja e duhur për alergjikët.

-Qarkullim i mirë i ajrit për një temperaturë të rehatshme të fjetjes dhe thithjen e shkëlqyer të lagështirës. Latex ka një strukturë të hapur dhe ka vrima ventilimi që ju lejojnë të flini në një mjedis të freskët.

-12 vjet jetë

-Dyshekët latex janë të njohur për jetëgjatësinë e tyre më të lartë se dyshekët e bërë nga materiale të tjera.

-Nëse kjo është zgjedhja juaj, hidhini një sy katalogut tonë mbi dyshekët Latex.

 

Kliko mbi logo per kontaktet e kompanise

Melvinflex Albania


Më të lexuarat