Secondary Adv

Meta prezanton syzet inteligjente me dy kamera

Share on Google+

Syzet me vlerë 299 paund janë pajisjet më të fundit të krijuara nga Meta, e cila i zbuloi gjatë konferencës Meta Connect 2023 mbrëmë.

 

Ato shfaqin aftësi të reja të AI, që do të thotë se së shpejti mund të identifikojnë vendet dhe objektet që njerëzit po shohin, si dhe të kryejnë përkthimin e gjuhës në kohë reale.

Zuckerberg prezantoi syzet e reja gjatë konferencës Connect në selinë e Metës në Silicon Valley. Syzet inteligjente të gjeneratës së dytë Meta Ray-Ban kanë altoparlantë të përmirësuar me bas të zgjeruar, volum maksimal më të lartë dhe audio të përmirësuar të drejtimit.

Ndërkohë, një kamerë e re ultra e gjerë 12 MP i lejon përdoruesit të shkrepin foto dhe të regjistrojnë video deri në 60 sekonda. Të dizajnuara me gjasë duke pasur parasysh Instagram Stories, fotot merren automatikisht në orientim portret.

Për sa i përket jetëgjatësisë së baterisë, përdoruesit mund të shkëputen deri në katër orë, përpara se të përdorin kutinë shoqëruese për të karikuar syzet.

Ndërsa mund të shqetësoheni se kamerat, mikrofonët dhe bateria do të jenë një pajisje e rëndë, Meta siguron se ka ulur peshën e skeletit dhe ka përmirësuar shpërndarjen e peshës, duke i bërë ato 'më të lehta dhe më të rehatshme'.


Më të lexuarat