Secondary Adv

Google sjell oren e re smart qe dallon kur jeni te stresuar

Share on Google+

Ora e re inteligjente e Google do t'ju paralajmërojë kur jeni të stresuar dhe do t'ju thotë të qetësoheni. 

 

Pixel Watch 2 do të matë rruaza mikroskopike të djersës në kyçin e dorës, së bashku me rrahjet e zemrës dhe temperaturën e lëkurës, për të përcaktuar se si po përballet përdoruesi.

Kur zbulohet një përgjigje shqetësuese e trupit, ajo e shtyn përdoruesin të regjistrojë gjendjen shpirtërore, përpara se të japë sugjerime për ndërhyrje, të tilla si ushtrimet e frymëmarrjes së drejtuar ose të shkojnë për një shëtitje.

Përditësimi më i fundit u njoftua në ngjarjen "Made By Google" të gjigantit të teknologjisë, ku zbuloi një mori karakteristikash të reja për pajisjen prej 350 £.

Midis tyre është një trajner i ri personal AI i shtuar në aplikacionin shoqërues nga FitBit, kompania e gjurmimit të fitnesit që Google e bleu për 1.8 miliardë £ në 2019. Duke përdorur të dhënat tuaja shëndetësore, ai mund të përgjigjet pse një vrap mund të jetë ndjerë më i vështirë sot.

Një tjetër veçori e re për orën është 'Safety Check', ku përdoruesit mund të vendosin një kohëmatës për kohën kur prisni të mbërrini në shtëpi. Nëse nuk jeni aty në kohë, ora do të ndajë automatikisht vendndodhjen tuaj me kontaktet tuaja të urgjencës.


Më të lexuarat