Secondary Adv

Parapet xhami me profile alumini Ninfa 4, Design Studio 02

Design Studio 02

Asistence mbi informacionin nga ACP
+355 69 93 44 722Pershkrimi

Kangjelle / Parapet xhami "Ninfa 4" 

Profil struktural alumini i galvanizuar ose lyer RAL i larte  130 mm. 

Inovacion ne regjistrimin e xhamit vetem nga ana e brendshme , pa pasur nevojen e perdorimit te skelave  ne rastet e montimint ne ballkone te ndertesave shumekateshe  duke lehtesuar dukshem procesin e montimit .

Rekord ne kohen e montimit  4 ml ne vetem 4 minuta 

I certifikuar per nje rezistence statike 200 kg/ml , duke perdorur nje xham triplex te temperuar 8+8+1.52 PVB me lartesi xhami maksimale prej 1100 mm . 

I certifikuar per nje rezistence statike 300 kg/ml , duke perdorur nje xham triplex te temperuar 10+10+1.52 PVB me lartesi xhami maksimale prej 1100 mm  ,  zgjidhja ideale per projektuesit me rigoroze ne rastet e perdorimit per ambjente ku jane parashikuar grumbullime njerezish si teater , salla kinemaje , qendra tregtare etj.

Mundesi konfikurimi nga me te ndryshmet persa i perket montimit , si ne struktura metalike , montim anesor ne solete , montim i zhytur ne solete ku del ne pah vetem xhami  etj.

Mundesi perdorimi te nje korimano te vogel siper ( opsionale )

Mundesi perdorimi ndricim te fshehur LED brenda profilit.

I disponueshem ne gjendje magazine  ne finiturat "Galvanizuar Metalizato " si dhe  RAL 9010 ( Ngjyre e bardhe pa shkelqim ) dhe cdo lloj ngjyre tjeter RAL sipas kerkeses (Koha e prodhimit ne kete rast eshte pak me e gjate per ngjyra RAL specifike )

Dergoni kerkese kompanise:Produkte te ngjashme