Secondary Adv

PRESTIGE HOME ALBANIA

 

Përshkrimi

Prestige Home Center është qendra më e madhe në rajon në profilin e arredimit me mbi 70 marka dedikuar arredimit te brendshëm dhe outdoor për apartamente, vila apo hoteleri. Markat ndërkombëtare dhe prestigjioze si dhe bashkëpunimi i gjërë me arkitektët janë arsyet pse Prestige Home Center është zgjedhja e parë për Shqipërinë dhe rajonin. Me koleksionin e tij autentik dhe dyqanet e mëdha dhe të ndryshme, Prestige Home Center ofron një përvojë blerjeje që do t’ju bëjë të ktheheni për më shumë dhe në vazhdimësi.

 

PRESTIGE HOME, është qendra e parë dhe e vetme në Shipëri, dedikuar ekskluzivisht vetëm produkteve dhe shërbimeve të linjave “HOME” , dhe “Interior Design”. Përfaqësuar nga market e linjave HOME dhe Interior Design me reputacionin më të lartë në rang kombëtar dhe ndërkombëtar: PIERRE CARDIN HOME, DOIMO SALOTTI, ZEBRANO, VALERON, MIELE, ECOLIGHT ,ARISTON, DORELAN, TONINO LAMBORGHINI, ARAN CUCINE, NEW FORM, TEKA, RASTELLI, VOX ELECTRONIC, ALPA SALOTTI, SEZON DEKOR, GIEFFE GROUP, LA FORCHETTA, DAGE PERDE, CASAL, NILLS, ÇILEK, VIVIDA, FALOMA, WALL ART, BICAKU STONE, THE BLOB.

Prestige Home​  është e fokusuar për të ofruar gjithçka për shtëpinë, zyrat dhe ambjentet e tjera të banimit apo punës. Ne kemi kombinuar markat të cilat sjellin produktet dhe shërbimet që përfshijnë dekorin, setet e arredimit, instalimet, ndriçimin, arredimin, paisjet e kuzhinës, paisjet elektrike, izolimin, letrat murale,  panelet, akseskorë të tjerë elektrikë dhe të teknologjive të përdorimit në ambjente, ngrohjes, dyshekët, aksesorët e dhomave dhe hapësirave të ndryshme.

 

PROJEKTI PER ZGJERIMIN E PRESTIGE HOME CENTER

PRESTIGE HOME CENTER eshte qendra tregtare e vetme ne Shqiperi e dedikuar shtepise, me 25+ Biznese, si Pierre Cardin Home, Dorelan, Falomo, EcoLight, Miele, Dage Perde, Sezon Dekor, CASAL, La Forchetta, Nill’s, Ariston etj., te cilat kane sjellur ne tregun shqiptar mbi 60 marka nderkombetare te arredimit, si Pierre Cardin, Miele, Teka, Dorelan, Falomo, Aran Cucine, Ariston, Nill’s, Greenwhich Polo Club etj. Pergjate vitit 2023 PRESTIGE HOME CENTER ndodhet ne fazen e re te zhvillimit te saj, duke shtuar kapacitetet tregtuese, dhe duke permiresuar infrastrukturen e te berit biznes.

 

 

Prestige Industrial Park Picar Vore Tirane (Ambjente me qera, Parku Industrial Prestige Home, Ambjente per dyqane, Dyqane me qera)
Prestige Industrial Park Picar Vore Tirane (Ambjente me qera, Parku Industrial Prestige Home, Ambjente per dyqane, Dyqane me qera)
Prestige Industrial Park Picar Vore Tirane (Ambjente me qera, Parku Industrial Prestige Home, Ambjente per dyqane, Dyqane me qera)

 

ALBUM DYQANESH

 

SHKARKO
Albumin e shitjeve
 

 

VIDEO TOUR

 

Çfarë ofron

Një qendër e përbërë nga marka unike me famë ndërkombëtare, ku secila sjell filozofi dhe produkte ekskluzive me në fokus cilësinë premium, shërbimin elitar dhe teknologjinë bashkëkohore në arredim. E gjithë shtëpia juaj me markat më të njohura!

 

Pierre Cardin Home!

Pierre Cardin është kompania më e madhe ekskluzive e tapetave dhe sixhadeve artizanale unike në Shqipëri dhe më gjerë. Ndër të tjera Pierre Cardin ka marrë ekskluzivitetin e emrave ndërkombëtar brenda industrisë së arredimit të ambienteve dhe linjave interior design nga e gjithë bota. Çdo mobilje dhe produkt i Pierre Cardin vjen me një standard të vërtetuar të cilësisë si rezultat i materialit elitar dhe teknologjive më të fundit të prodhimit të tyre. Pierre Cardin Home është bota magjike e klasit që ofron çdo ditë tendencat më të fundit të modës në industrinë e arredimit.

 

Ecolight!

Ecolight është marka bashkëkohore në sektorin e ndriçimit duke sjell një alternative eco për klimën, mjedisin dhe shoqërinë. Qëllimi i Ecolight është të sjell në treg një epokë të re me produkte të klasit të lartë të cilat funksionojnë me konsum minimal të energjisë elektrike duke qenë sa më eco-friendly. Produktet e Ecolight janë të çertifikuara dhe të testuara në institute botërore duke u cilësuar si produkte të klasit të parë A++ të shpenzimit të energjisë.

 

DOIMO SALOTTI

Doimo Salotti marka italiane e mobiljeve me mbi 50 vite eksperiencë në industrinë e arredimit. Një nga prodhuesit më të mëdhenjë të kolltuqeve, këndeve, dhe aksesorëve të dhomave të ndenjes në material lëkure ose tekstile. Një nga markat që prodhon linja elegante,të rafinuara në çdo detaj duke ndjekur trendet më moderne të të jetuarit. Çdo prodhim i Doimo Salottit përmbush të gjitha kërkesat për komfort dhe jetëgjatësi maksimale.

 

TEKA

E themeluar në vitin 1924, Teka është shoqëri multinacionale me origjinë gjermane që merret me prodhimin dhe tregtimin e pajisjeve elektroshtëpiake për kuzhinë dhe tualete, produkte porcelani dhe enë industriale. Perveç se është e vleresuar në Europë për prodhimin e pajisjeve elektroshtëpiake, veçanërisht për furrat, enët e gatimit, njësive të aspiratorëve dhe lavapjatave, ajo gjithashtu zë vendet e para për prodhimin e bucelave të birrës. Kompania gëzon 25 fabrika që janë të shpërndara nëpër tre kontinente gjë që mundëson tregtimin e produkteve të saj në më shumë se 110 vende.

 

Miele

Miele është një kompani e krijuar në 1899 cilësuar lider botëror dhe elektroshtëpiakeve. Miele fabrikon përdor një pajisje të lartë dhe elektroshtepiake të kategorive më të kërkuara në treg. Në çdo kohë kjo markë lufton të bëhet partnere dhe pandashme e blerësve, përdorimi i krijimit të një mbrojtjeje stabël dhe zgjatjes së jetës.Motoja e Miele është “Immer Besser” që bën të thuash “Gjithmonë e më Mirë”. Kjo moto ka udhëhequr për mbi 100 vjet që nga koha e themelimit të saj dhe deri në ditën e sotme. Strategjia Vizioni është që në jetë të markës premium më e mirë dhe më e dëshirueshme në botë. Miele ofron produkte për klientët e saj që vendosin standarde për stabilitetin, performancën, lehtësinë e përdorimit, efikasitetin e energjisë, modelimin dhe shërbimin.

 

Ariston

Ariston është specialist global ne ngrohjen dhe ftohjen e ujit. Ariston ju ofron njerezve ne te gjithe boten nje game te gjërë produktesh inovative the mbrojtëse të energjisë, të dizenjuara për të përmirësuar dhe thjeshtuar jetën në shtëpi duke qenë të dallueshme për: Cilësinë e Qëndrueshme dhe Cilësinë e rinovueshme dhe me eficensë të lartë Kujdesi për shtëpinë dhe planetin Në Ariston, ne zhvillojmë teknologjitë më të fundit, më efikase në zgjidhje të aksesueshme dhe te lidhura që përdorin sa me pak energi dhe janë të dizenjuara për instalim, funksionim dhe mirëmbajtje të lehtë. Kliko këtu për të mësuar më shumë mbi Ariston.

 

ARAN CUCINE

Aran Cucine Albania, përfaqësuesi ekskluziv i ARAN Cucine, prodhuesi kryesor italian i kabineteve moderne të kuzhinës. Kompania Aran Cucine ka prodhuar kuzhina në Itali që nga viti 1962 dhe është angazhuar të sigurojë produkte me cilësi maksimale. Të gjitha kuzhinat prodhohen duke përdorur proceset më të avancuara teknologjikisht dhe miqësore me mjedisin nga materiale etike të riciklueshme. Vizioni i kompanisë është që kuzhina Aran të sjellë momente lumturie në të gjitha shtëpitë e botës. Të zotërosh një kuzhinë Aran do të thotë të kesh një pjesë të historisë së dizajnit Italian në shtëpinë tënde.

 

NEWFORM

Brandi italian funksionaliteti, dizajni bashkë me origjinalitetin dhe fokusin drejt detajeve, perfaqesojnë tiparet unike të zhvillimit dhe cilësisë së NEWFORM. Themeluar në 1981, vazhdon kontributin në historinë e suksesit të markave italiane.

 

ZEBRANO

Zebrano është ofruesi lider në dizajn, këshillim dhe zgjidhjet unike në projektet e arredimit. Me eksperiencë teknike mbi 30 vite, të kombinuara me teknologjinë ky brand krijon projektet e duhura për hoteleri, apartamente, hapësira tregtare apo institucione dhe komplekse rezidenciale.  Me një studio të klasit botëror të dizajnit dhe inxhinierisë e bejnë ZEBRANO zgjedhjen e parë për konceptimin dhe zbatimin e projekteve preztigjoze.

 

SEZON DEKOR

Pas një experiencë shumë vjeçare në fushën e arredimit, në Janar 2018 Sezon Dekori solli në Shqipëri një frymë të re jo vetëm në sektorin e arredimeve, por dhe në atë të krijimit të eventeve.  Duke bërë një punë të palodhur e me përkushtim, duke i dhënë  rëndësi çdo detaji, brenda një kohe shumë të shkurtër, Sezon Dekor ka arritur të bëhët një ndër kompanitë më të mira në industrinë e saj në vendin tonë. Cilësia, veçantia dhe kreativiteti janë ato që bëjnë dallimin, duke iu përshtatur dëshirave dhe kërkesave të klientëve në çdo kohë.

 

Gieffe Group

Gieffe Group u themelua në Modena në vitin 2005 në fushën e prodhimit të qeramikës,i veshjeve të dyshemes, mureve, mobiljeve dhe aksesorëve të tualeteve. Pas më shumë se 10 vjet pervojë në këtë sektor Gieffe Group sjell në Prestige Home  markat më të mira italiane si : CERAMICA COLLI DI SASSUOLO, PORCELANGRES, FIANDRE, CASTLANO, EURO CERAMICHE, KARASAN, ARBLU, ARTESI, ARDECO REMIER DANIEL.  Ky brand ofron shërbim të personalizuar për arkitektët dhe studiot e dizanjit, me krijimin e mostrave të produktit dhe ndihmën para dhe pas shitjes.

 

LA FORCHETTA

La Forchetta marka që ka sjell art italian në kuzhinën shqiptare duke siguruar 25 vite jetëgjatësi në enët e kuzhinës. Lider në dizajn, cilësi dhe inovacion në çdo produkt.  La Forchetta ka sjell revolucion në kuzhinën shqiptare duke pasur kryefjalë të saj teknologjinë më të fundit, cilësinë maksimale dhe garancinë absolute në çdo produkt.

 

Nill’s Furniture

NILL’S Furniture kompania prestigjioze e themeluar në vitin 1966 me një përvojë 55 vjeçare, operon në 50 shtete të bootës në sektorin e arredimit me mobilje cilësore, unike dhe luksoze.  Nill’s nuk dizenjon vetëm produkte, por kujdeset për kërkesat e klientëve, vlerëson idetë e tyre dhe punon për të ndërtuar një të ardhme më të mirë.

 

Casal

Casal ekskluzivisht vetëm në Prestige Home, showroomi i mobiljeve moderne sjell çmime konkuruese në sektorin e mobilimit si askush tjetër.  Me sloganin ‘Rehati në çmime, rehati në mobilje’ Casal synon të jetë marka e mobiljeve praktike, inovative, që ofron cilësi dhe rehati në arredim.

 

Dage Perde

Dage Perde, showroomi më i madh i perdeve në Shqipëri. Perdet më kualitative dhe moderne të përshtatshme për çdo shije dhe ambient gjenden në Dage Perde. Një showroom që ofron cilësi të jashtëzakonshme me elegancë të detajuar.

 

Biçaku Stone

Lider në fushën e prodhimit të bangove me quartz të derdhur. Bicaku Stone ofron një gamë të gjerë bangosh një trup bashkë me lavapjatën si dhe bangove, lavamaneve me solid surface (corian).  Kuzhina higjenike dhe plot stil nga Bicaku Stone.

 

Wall Art

Wall Art a different spirit in decorating the interiors of homes and businesses. The Wall Art showroom has been expanded for a very short time thanks to dedicated work and dreams. Wall Art is the perfect place where you will find original paintings and high quality accessories. A magical touch for all rooms – this is Wall Art .

 

Vivida

Vivida është showroomi i mobiljeve me koncept Italian dhe fokusin e saj e ka në arredimin e ambienteve të brëndshme si sallonet, kuzhinat apo dhomat e gjumit. Koncepti që ofron Vivida është ai I bashkëpunimit ngushtë me klientin apo architektët për të sjellë dizajnin, copat, ngjyrat apo madhësitë sipas kërkesave të klientëve me një kohë rekord realizimi prej maximum 14 ditë nga koha e porosisë. Sjellim ngjyrat dhe modelet më të reja të mobiljeve në mënyrë që ambientet tuaja të jenë më të gjalla dhe plot jetë. Vivida – Jetoje shtëpinë.

 

Çilek

Çilek është kompania bashkëkohore në sektorin e arredimit të dhomave të fëmijëve me lokacion në 5 kontinente dhe 71 shtete. Dhoma gjumi, mobilje, dysheke, biankeri për krevate dhe dyshekë, aksesorë për bebe, fëmije dhe të rinj. Çilek krijon produkte funksionale, estetike e mbi të gjitha të sigurta për vogëlushët dhe të rinjtë.

 

Dulcigno Doors

Dulcigno Doors vjen për t’ju ofruar klientëve kualitetin më të lartë dhe dizajnin e përkryer të dyerëve të brendshme. Përvoja jonë na ka dhënë mundësinë të identifikojmë furnizuesit më të mirë në treg për bazën materiale, si element kyç në garancinë e cilësisë më të lartë që ne ofrojmë. Departamenti i prodhimit ku kombinohen mjeshtërat tanë dhe përdorimi i makinerive më të fundit lejon aplikimin e teknologjisë CAD/CAM, falë të cilit procesi i prodhimit është i automatizuar, për të prodhuar dyer që i rezistojnë kohës, si në  cilësi ashtu edhe në dizajn. Ekipi jonë, i përbërë nga arkitekt dhe interior designer, sjell dizajnet dhe trendet më të reja, duke realizuar kështu çdo ide të klientëve tanë.

 

Inner Home

 

Inner Home është showroom-i më i ri i tekstilit në Shqipëri .Markat më të njohura Marie Claire & Polo Club eksuluzivisht në shtëpinë tuaj me qendrueshmëri dhe butësi maksimale. Komforti dhe rehatia e duhur vetëm në Inner Home Textile! Është koha të provosh ndryshimin për shtëpinë tënde. Autenticiteti i pasur dhe eleganca e përjetshme na diferencon.

 

 

Falomo

Falamo Dyshekë, jastëkë dhe rrjeta. 100% Prodhuar në Itali.  Misioni ynë ka qenë promovimi i kulturës së “Sano Dormire” për mbi 60 vjet, duke krijuar dyshekë, jastëkë dhe bazamente dyshekësh cilësorë. 100% Prodhuar në Itali. Zbuloni llojet e dyshekëve që ne prodhojmë: dyshekë memorie dhe susta, dyshekë memorie, dyshekë me susta të pavarura, dyshekë acquatech, dyshekë latex, dyshekë soje, dyshekë pranveror dhe dyshekë për fëmijë. Për të plotësuar gamën e produkteve ne bëjmë jastëkë memorie dhe jastëkë latex, rrjeta të motorizuara dhe të fiksuara prej metali dhe druri.

 

Dorelan

Dorelan prodhon dyshekë, shtretër, bazamente krevatesh, jastëkë dhe aksesorë mobilimi. Gama e tij përfshin gjithashtu koleksione për profilin e hotelierëve, kompanitë e lundrimit dhe sportin. Me 200 punonjës dhe mbi 2000 dyqane në Itali dhe në botë, Dorelan po zgjerohet gjithnjë e më shumë përtej oqeanit, me sigurinë e qëndrueshme dhe të palëkundur të vazhdimit të prodhimit aty ku filloi ëndrra e madhe e Diano dhe Pietro Paolo.

 

Rastelli Cucine

Rastelli Cucine brandi italian zhvillimet e të cilës nuk kufizohen vetëm me aspektin estektik të dizajneve, por edhe me funksionalitetin ergonomik dhe atij mjedisor, e certifikuar nga standartet FSC dhe ISO 14001.

Video