Secondary Adv

Albantik

 

Përshkrimi

Albantic - Mobilje te artit antik e nisi aktivitetin e saj për herë të parë në Itali. Me eksperiencën e fituar prej vitesh në lidhje me përpunimin e drurit në mënyrë artizanale , u mendua që aktiviteti të zhvillohej edhe në Shqipëri në vitin 2002.  Sot kompania numëron rreth 47 punëtorë që punojnë për të ideuar dhe prodhuar produktet tona antike, klasike dhe neoklasike.

Tek ne cdo gjë është e punuar në mënyrë artizanale duke ruajtur stilin antik dhe klasik të mobiljeve të cilat do të përmbushin kërkesat tuaja. Cdo mobilje e prodhuar nga kompania jonë punohet me dorë me teknikat dhe mjetet e dikurshme që akoma vazhdojmë t`i ruajmë me fanatizëm. Albantic merret me përpunimin e drurit cdo gjë sipas stilit antik, klasik, neoklasik dhe sipas porosisë dhe dëshirës së klientit për të realizuar kërkesat që ata kanë për mobilimin e ambjenteve të tyre. Zgjidhni Albantic dhe na lini të punojmë për ju me pasion dhe kreativitet!

Çfarë ofron

Ne në Albantic - Mobilje te artit antik punojmë mobilje te stilit antik si dhoma gjumi, guzhina gatimi, mobilje për sallon, dyer të brendshme dhe të jashtme, librari, mobilje këndore, skrivani, tavolina, vitrina, dollape, komo, poltrone, divane, mobilje me sirtare, dhe cdo gjë tjetër që ju doni të realizoni për mobilimin e shtëpisë dhe ambjenteve tuaja.

Tek ne do të gjeni mbështetje për mobilimin e zyrave, apartamenteve, shtëpive, vilave, salloneve pritëse, institucioneve të ndryshme etj. Ne prodhojmë për ju karrige klasike artizanale, mobilje antike për dhomë gjumi, tavolina ngrënieje për vila dhe ambjente rezidenciale, mobilje për tualete prej druri antik, dyer të brendshme dhe të jashtme prej druri të punuar në mënyre artizanale, kantina druri vere, kuzhina druri etj.  Albantic ju fton të bashkëpunoni me ne për t`ju dhënë hijeshinë dhe vecantinë e punimeve tona drejt e në ambjentet tuaja!

Shërbime

Arredim ambjenti me mobilje klasike
Arredim ambjenti me mobilje klasike
Arredim stil baroque per dyqane, lokale, bare, restorante
Arredim stil baroque per dyqane, lokale, bare, restorante
Banak stil klasik
Banak stil klasik
Dhoma gjumi klasike per arredim hotelesh
Dhoma gjumi klasike per arredim hotelesh
Dhome gjumi per femije me mobilje punim artizanal
Dhome gjumi per femije me mobilje punim artizanal
Dyer druri antike per hotele dhe restorante
Dyer druri antike per hotele dhe restorante
Dyer druri masiv me gdhendje
Dyer druri masiv me gdhendje
Elemente dekorative per arredim antik
Elemente dekorative per arredim antik
Gdhendje ne dru masiv
Gdhendje ne dru masiv
Guzhina per restorante me punim artizanal
Guzhina per restorante me punim artizanal
Karrige klasike artizanale
Karrige klasike artizanale
Karrige te punuara me dore
Karrige te punuara me dore
Krevate bebesh me porosi
Krevate bebesh me porosi
Mobilim antik per banjo
Mobilim antik per banjo
Mobilim antik per dyqane
Mobilim antik per dyqane
Mobilim dhome gjumi me stil neoklasik
Mobilim dhome gjumi me stil neoklasik
Mobilim klasik per kuzhina gatimi
Mobilim klasik per kuzhina gatimi
Mobilje klasike sipas porosise
Mobilje klasike sipas porosise
Mobilje me punim neoklasik
Mobilje me punim neoklasik
Mobilje zyre antike
Mobilje zyre antike
Prodhim mobiljesh klasike
Prodhim mobiljesh klasike
Prodhim mobiljesh klasike, neoklasike, baroque
Prodhim mobiljesh klasike, neoklasike, baroque
Punime artizanale druri
Punime artizanale druri
Punime artizanale me dru
Punime artizanale me dru
Punime druri artizanale me porosi
Punime druri artizanale me porosi
Punime druri per kantina vere
Punime druri per kantina vere
Tavolina dhe karrige me punim antik
Tavolina dhe karrige me punim antik
Tavolina dhe karrige stil barok
Tavolina dhe karrige stil barok
Veshje muri me panele druri
Veshje muri me panele druri
Veshje muri me pllaka druri
Veshje muri me pllaka druri
Veshje kolonash me dru stil klasik
Veshje kolonash me dru stil klasik
Veshje tavani me dru dhe gdhendje sipas porosise
Veshje tavani me dru dhe gdhendje sipas porosise
Veshje banaku stil klasik, neo klasik
Veshje banaku stil klasik, neo klasik
Mobilim zyre stil klasik
Mobilim zyre stil klasik
Mobilim dhome gjumi per hotel stil klasik
Mobilim dhome gjumi per hotel stil klasik

Punë të kryera

Arredim apartamenti
Arredim apartamenti
Librari druri klasike
Librari druri klasike
Mbajtese televizori me dru dhe xham
Mbajtese televizori me dru dhe xham
Mobilje tualeti klasike me dru
Mobilje tualeti klasike me dru
Tavoline dhe karrige antike
Tavoline dhe karrige antike
Tavoline klasike me kembe gold
Tavoline klasike me kembe gold
Tavoline pune klasike
Tavoline pune klasike
Tavoline recepsioni
Tavoline recepsioni
Arredim lokali me stil klasik
Arredim lokali me stil klasik
Arredim apartamenti me mobilje klasike
Arredim apartamenti me mobilje klasike
Tavoline zyre klasike, punim me dore
Tavoline zyre klasike, punim me dore
Kuzhine klasike dhe set tavoline ngrenie
Kuzhine klasike dhe set tavoline ngrenie
Kuzhine antike e punuar me gdhendje gold
Kuzhine antike e punuar me gdhendje gold
Dhome gjumi klasike per vajza
Dhome gjumi klasike per vajza
Mobilje tualeti sipas porosise
Mobilje tualeti sipas porosise
Mobilje korridori me gdhendje
Mobilje korridori me gdhendje
Envy Hotel
Envy Hotel
Arredim salloni stil neoklasik
Arredim salloni stil neoklasik
Arredim dhome gjumi me mobilje klasike
Arredim dhome gjumi me mobilje klasike
Punime dhome gjumi
Punime dhome gjumi
Arredim dhome gjumi me mobilje stil klasik
Arredim dhome gjumi me mobilje stil klasik
Dere kryesore prej druri ne restorant
Dere kryesore prej druri ne restorant
Komplet divan dhe poltrona klasike
Komplet divan dhe poltrona klasike
Kuzhine gatimi moderne stil minimalist
Kuzhine gatimi moderne stil minimalist
Mobilim total salloni
Mobilim total salloni
Poltrona me punim artizanal me gdhendje
Poltrona me punim artizanal me gdhendje
Arredim restoranti, punim me dru
Arredim restoranti, punim me dru
Arredim total argjendarie
Arredim total argjendarie
Arredim total zyre, punim artizanal me dru
Arredim total zyre, punim artizanal me dru
Dhome gjumi klasike
Dhome gjumi klasike
Dhome gjumi matrimoniale me porosi
Dhome gjumi matrimoniale me porosi
Dhome gjumi punuar me dru masiv
Dhome gjumi punuar me dru masiv
Dhome gjumi, punim stil neoklasik
Dhome gjumi, punim stil neoklasik
Set divanesh dhe kolltuqe klasik me detaje gold
Set divanesh dhe kolltuqe klasik me detaje gold
Soxhorno ne apartament
Soxhorno ne apartament
Shkalle te brendshme me veshje druri
Shkalle te brendshme me veshje druri
Tavoline dhe karrige prodhuar ne menyre artizanale
Tavoline dhe karrige prodhuar ne menyre artizanale
Tavoline zyre, dru masiv
Tavoline zyre, dru masiv
Veshje hidromasazhi, punim me detaje klasike gold
Veshje hidromasazhi, punim me detaje klasike gold
Veshje oxhaku dhe punim pasqyre, stil klasik
Veshje oxhaku dhe punim pasqyre, stil klasik
Veshje oxhaku me dru
Veshje oxhaku me dru
Arredim stil klasik, Vile private
Arredim stil klasik, Vile private
Arredim total vile private
Arredim total vile private
Biblioteke, Kompletim me mobilje me porosi
Biblioteke, Kompletim me mobilje me porosi
Dhome gjumi femijesh, Porosi klienti
Dhome gjumi femijesh, Porosi klienti
Dhome gjumi klasike, punim me porosi
Dhome gjumi klasike, punim me porosi
Dhome gjumi, Punim modern me porosi
Dhome gjumi, Punim modern me porosi
Epidamn Boutique Hotel
Epidamn Boutique Hotel
Kompletim ambienti kuzhine gatimi, Stil klasik
Kompletim ambienti kuzhine gatimi, Stil klasik
Kompletim dhome gjumi matrimoniale
Kompletim dhome gjumi matrimoniale
Kompletim dhome hoteli me mobilje
Kompletim dhome hoteli me mobilje
Mobilje salloni punuar me dru per sallon vile
Mobilje salloni punuar me dru per sallon vile
Projektim dhe arredim total gazoniere
Projektim dhe arredim total gazoniere
Punim artizanal, Shkalle te brendshme
Punim artizanal, Shkalle te brendshme
Punim dyer druri per biznes
Punim dyer druri per biznes
Punim dyer te brendshme prej druri
Punim dyer te brendshme prej druri

Video