Secondary Adv

Ja si do quhet telefoni i dyte i palosshem i Samsung

Share on Google+

Smartphone i ardhshëm i palosshëm i Samsung që hapet si një guaskë, i cili do të quhet Galaxy Bloom, është zbuluar në Consumer Electronics Show.   

 

Firma e Koresë së Jugut dyshohet se zbuloi pajisjen për një audiencë të përzgjedhur gjatë një takimi sekret të mbajtur në ngjarjen teknologjike që po zhvillohej në Las Vegas. 

Raportet sugjerojnë që Bloom, një pasardhës i Galaxy Fold, i cili u lançua pas shumë vonesave vitin e kaluar, do të vijë me një lloj të ri xhami të ekranit. Dizajni i Bloom, u përhap për herë të parë nga Samsung në një video koncepti të publikuar në Tetor 2019. 

Emërtimi 'Galaxy Bloom' ishte përfolur më parë se ishte emri i kodit para-lëshimit të telefonit të ri të palosshëm. Përkundrazi, ishte spekuluar se pajisja në formën e guaskës do të merrte emrin 'Galaxy Fold 2', si paraardhësi  i tij që paloset vertikalisht. 

Sidoqoftë, Galaxy Bloom do të jetë emri tregtar i telefonit, pretendon një raport i faqes së internetit të Koresë së Jugut ajunews. Raporti i takimit sugjeron gjithashtu që Galaxy Bloom do të ketë një kapacitet regjistrimi video 8K dhe do të mbartë një ekran të bërë nga një lloj i ri i materialit i quajtur xham ultra i hollë. 

Kjo do të vendosë më tej modelin e ardhshëm përveç Galaxy Fold, i cili në vend të kësaj erdhi me një ekran të mbuluar nga një ekran plastik. Dizajni mendohet se u zgjodh për të tërhequr femrat, një audiencë tashmë e njohur me faktorin e formës së stilit të guaskës, ka raportuar SamMobile. 

Pritet që Galaxy Bloom të zbulohet zyrtarisht në eventin Unpacked të Samsung, i cili është caktuar për 11 shkurt të vitit 2020. 


Më të lexuarat