Secondary Adv

Samsung prezanton telefonin me te shtrenjte, Galaxy Z Fold 4

Share on Google+

Samsung ka lançuar dy smartfonë të rinj të palosshëm me xham fleksibël që paloset në mes të ekranit, duke përfshirë pajisjen e tij më të shtrenjtë deri më tani.

 

Gjigandi korean i teknologjisë hoqi kapakun e disa produkteve të reja në ngjarjen e tij Unpacked, duke përfshirë Galaxy Z Fold 4.

Galaxy Z Fold 4 vjen me një shirit të ri detyrash përgjatë pjesës së poshtme të telefonit, duke dhënë një përvojë më teper 'si PC' ku përdoruesit mund t'i shohin lehtësisht aplikacionet e tyre. Vjen me 1 TB hapësirë ​​ruajtëse, por për një 2,019 paund.

Samsung ka lançuar gjithashtu Galaxy Z Flip 4, i cili hapet si një telefon retro i viteve '90 falë një menteshë horizontale në mes të ekranit. 

Krahasuar me modelin Flip të vitit të kaluar, ai ka korniza më të vogla dhe një menteshë më të hollë. Galaxy Z Flip 4 fillon nga 999 £ për 125 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe shkon deri në 1,199 £ për 512 GB hapësirë ​​ruajtëse.

Të dy modelet e smartfonëve janë të pajtueshëm me 5G, vijnë me rezistencë ndaj ujit IPX8 dhe mund të palosen dhe shpalosen më shumë se 200,000 herë. Ato janë të disponueshme për porositje paraprake sot (10 gusht) dhe dalin në shitje më 26 gusht.


Më të lexuarat