Secondary Adv

Pergatitjet per sezonin turistik : Rama, takim me kryebashkiaket dhe prefektet

Share on Google+

Kryeministri, Edi Rama dhe Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, zhvilluan një takim me kryetarët e bashkive dhe prefektët e vendit, ku i kërkuan motivim dhe një koordinim më të mirë të punës me institucionet e tjera, për të pasur një sezon sa më të mirë turistik.

 

Gjithashtu, Rama njoftoi se, për këtë sezon turistik, hotelet në të gjithë vijën bregdetare janë të prenotuara. Rama përmendi edhe disa pika ku ka nevojë për përmirësime të mëtejshme, duke filluar nga siguria në vijën bregdetare, kryesisht nga mjetet e ujit, e deri te kërcënimi i mjedisit nga zjarret./Scan


Më të lexuarat