Secondary Adv

Tendencat me te fundit per dekorimin e dhomes tuaj te ndenjes

Për të patur një dhomë ndenjeje moderne, por edhe elegante ekspertët këshillojnë një dizenjim të thjeshtë, minimalist.

 

Ju mund të përdorni printime, pëlhura, mobilje dhe objekte të tjera për krijuar dekorin tuaj të preferuar. Të gjithë këta elementë të kombinuar në mënyrën e duhur me njëri tjetrin i japin dhomës hijeshi dhe stil pa ngarkesa të tepruara.

 

Në fotot e mëposhtme po ju japim disa ide.

 

1. Përdorni oxhak të një stili antik

 

2. Përdorni vazo me ngjyrat blu dhe të bardhë 

 

3. Një dhomë ndenjeje me stil oriental  

 

4. Përdorni ngjyra errëta, por të kombinuara mirë  

 

5. Dhomat e ndenjes monokrome janë mjaft në modë këtë vit. Termi “monokrom” nënkupton një ngjyrë dhe nuancat e saj ose kombinimin bardhë e zi.

 

6. Një dhomë ndenjeje me stil suedez 

 

7. Për dekorimin e saj përdorni ngjyrat neutrale (bezhë, e bardhë, gri, e zezë, e fildishtë, e përhimë) 

 

8. Një dhomë ndenjeje e madhe dhe e ngrohtë 

 

9. Përdorini ngjyrën blu, pasi nuk siguron vetëm modernitet por edhe shumë qetësi 

 

10. Dhe së fundi për të pasur një dhomë ndenjeje moderne dizenjuesit rekomandojnë edhe përdorimin e nuancave të ngjyrës vjollcë


Me te lexuarat ne Arredim & How-To