Secondary Adv

10 atraksionet nenujore me te bukura ne te gjithe globin

Me mbi 70 për qind të sipërfaqes së Tokës të mbuluar me ujë dhe miliarda vjet histori botërore, nuk është çudi që oqeanet, detet dhe liqenet e planetit tonë mbajnë disa nga atraksionet më magjepsëse (të natyrshme dhe të bëra nga njeriu) që mund të gjenden në planet.

 

Më poshtë po ju listojmë disa prej tyre:

 

1. Zyra postare nënujore, Vanuatu (3 metra nën ujë) 

 

2. Museo Subacuático de Arte (MUSA), Meksikë (4 deri në 8 metra nënujë) 

 

3. Shi Cheng, Kinë (26-40 metra nën ujë) 

 

4. LIME Spa, Maldive

 

 

5. Restoranti nënujor Ithaa, Maldive (5 metra nën ujë) 

 

6. Liqeni i Gjelbër, Austri (12 metra ujë i freskët përmbyt të gjithë parkun dhe përkohësisht nuk mund të vizitohet nga vizitorët pa paisje zhytjeje)

 

7. Dhoma nënujë, Zanzibar

 

 

8. Dos Ojos, Meksikë

 

9. Krishti i Humnerës, Itali (statuja është rreth 17 metra nën ujë dhe është hedhur në gusht të vitit 1954) 

 

10. Ujëvarat nënujore, Mauritius 

Me te lexuarat ne Inovacion