Secondary Adv

Blinken denon sulmet ndaj Policise se Kosoves

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken ka dënuar ashpër sulmin ndaj policisë së Kosovës, duke e cilësuar atë të papranueshëm.

 

Ai shkroi në rrjetin social X se qeveria e Kosovës dhe ajo e Serbisë duhet të shmangin veprimet që mund të nxisin më tej tensionet dhe t’i kthehen menjëherë dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja.

 

“Sulmet e dhunshme të fundit ndaj Policisë së Kosovës pranë Manastirit të Banjskës janë të papranueshme. I bëjmë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të shmangin veprimet që mund të nxisin më tej tensionet dhe t’i kthehen menjëherë dialogut të lehtësuar nga BE-ja”, u shpreh ai në rrjetin social X./Burimi: Balkanweb


Më të lexuarat