Secondary Adv

Opozita proteste para bashkise se Tiranes, kerkohet doreheqja e kryebashkiakut

Opozita është sërish sot para bashkisë së Tiranës duke kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Veliaj, pas arrestimit të disa drejtorëve dhe ish drejtorëve të bashkisë në dyshime për korrupsion.

 

Me megafon Tedi Blushi, këshilltar bashkiak i Partisë së Lirisë të cilin Meta e ka propozuar për ta bërë dhe sekretar të përgjithshëm të kësaj partie sulmoi sërish SPAK. Duke akuzuar prokurorinë e posaçme se po bashkëpunon me Erion Velinë I kërkoi këtij të fundit të largohet.

 

‘Nga ky shesh po të paralajmërojmë se nëse vijon të mbrohesh me SPAK-un e kapur me polici që e ke shndërruar në badigardë personal tënd ta dish mirë do të hyjmë në zyrë ne e do të të arrestojmë ty dhe më pas Edi Ramën”./Burimi: Shqiptarja.com


Më të lexuarat