Secondary Adv

Motorola sjell telefonin qe pershtatet si nje ore smart

Share on Google+

Imagjinoni ta përshtasni telefonin tuaj me çdo veshje që zotëroni, si një orë e re inteligjente fleksibël.

  

Ky është premtimi që Motorola dhe kompania e saj mëmë Lenovo bënë këtë javë me konceptin e ri Adaptive Display të kompanisë.

I quajtur telefoni i parë inteligjent i veshur në botë, pajisja eshte një telefon në dukje konvencional 6,9 inç HD+, me një ekran që mund të mbështillet rreth kyçit të dorës si një byzylyk i zymtë.

Por telefoni i ardhshëm i përkulur, i mbështetur me një pëlhurë portokalli që lidhet me një rrip dore të magnetizuar, ka më shumë shkathtësi përtej orës inteligjente dhe smartfonit.

Për më tepër, pajisja e veshur ka një inteligjencë artificiale gjeneruese në bord që mund të studiojë veshjen tuaj aktuale dhe të krijojë një model të freskët sfondi që do t'ju ndihmojë të përshtatni 'orën inteligjente' të trashë dhe të re me veshjen tuaj aktuale.

Motorola theksoi se telefoni koncept 'drejton një përvojë të plotë Android, ashtu si çdo smartphone', sipas një deklarate që shoqëroi prezantimin e Lenovo Tech World '2.


Më të lexuarat