Secondary Adv

Vitalux: Trendet e shandeliereve per vitin 2023-2023

Share on Google+

VITALUX

Shandelierët klasikë janë gjithmonë një element dallues i dizajnit, jo vetëm në ndriçim, por edhe në ambientin e përgjithshëm të një projekti. Ato mund të instalohen në dhomën e ndenjes, dhomën e ngrënies, zonën e pritjes dhe më shumë. Për vitin 2023-2024, ky segment po ndryshon, duke sjellë tendenca të reja dhe zhvillime moderne në këtë stil ndriçimi.

Kombinimi i stileve të ndriçimit: Përzierja e elementeve moderne dhe klasike

 

Një nga tendencat më të dukshme të viteve të fundit, që do të vazhdojë edhe në vitin 2024, është shkrirja e stileve moderne dhe klasike duke thjeshtuar dizajnet pa humbur elegancën që i karakterizon si produkte. Kompanitë e ndriçimit po krijojnë modele me forma të thjeshta dhe linja të pastra, duke përdorur ngjyra neutrale si argjendi, e bardha dhe transparente. Kjo është bërë për t'u kujdesur për klientët që vlerësojnë kristalet dhe elementët e qelqit, por duan diçka më inovative. Disa nga këto versione që mund t'i gjeni tek Vitalux nga kompanitë gjermane dhe italiane janë paraqitur në foton më poshtë:

Dizajne artizanale dhe unike

 

Një trend që mbetet i fortë në treg është përdorimi i modeleve artizanale që janë në thelb unike. Punimet me kristal të punuar me dorë të përziera me materiale të ndryshme si druri dhe metali krijojnë shandelierë të personalizuar dhe të veçantë. Për më tepër, një kulm i këtij viti janë modelet me lule: Lulet janë një frymëzim i përshtatshëm për modelet e shandelierëve. Përdorimi i kristaleve që imitojnë lule ose gjethe të freskëta është një tendencë e fortë për 2023-2024. Këto dizajne zgjojnë një ndjenjë freskie dhe romantike në hapësirat ku janë instaluar. Gjithashtu, pikat e ujit janë një tjetër dizajn i integruar në shumicën e modeleve, duke imituar qetësinë që ofron natyra, duke krijuar një atmosferë relaksuese të frymëzuar nga deti apo shiu.

Shandelierë me ngjyra dhe modele të theksuara

 

Për ata që duan modelet e guximshme dhe duan t'i japin projektit të tyre një ndjenjë personalizimi, shandelierët në 2023-2024 kanë modele me ngjyra larg klasikëve. Kompanitë e ndriçimit tashmë po krijojnë modele në ngjyrë blu, portokalli, jeshile, rozë dhe më shumë. Dizajnerët po eksperimentojnë me forma të reja, duke përfshirë spirale, rrathë dhe forma të tjera abstrakte që krijojnë një ndjenjë artistike dhe moderne. Ka edhe stilistë që pëlqejnë të përziejnë stilet e shandelierëve. Për shembull, në hapësirat e stilit modern, shandelierët klasikë përdoren për të shtuar një ndjenjë kontrasti dhe elegance.

Shandelierët e frymëzuar nga arkitektura e vjetër

 

Shandelierët e frymëzuar nga arkitektura e vjetër janë një trend i ri që synon të sjellë një ndjenjë unike të historisë dhe traditës në dizajnin e ndriçimit. Ky stil, i përshkruar si "vintage" ose "retro", përdor elemente të arkitekturës nga periudhat e mëparshme, të tilla si kohët neoklasike. Këto produkte përdorin materiale tradicionale si bronzi dhe ari, ndriçimi me formën e qeramikës së vjetër ose dizajni i qirinjve të mëdhenj klasikë. Këta shandelierë janë shumë të përshtatshëm për entuziastët klasikë që vlerësojnë modën dhe historinë. Këto pajisje ndriçimi do t'ju çojnë në një udhëtim prapa në kohë dhe do të ndihmojnë në krijimin e një atmosfere të ngrohtë.

Tendencat e shandelierëve për 2023-2024 sjellin një larmi dizajnesh dhe konceptesh që mund t'i përshtaten shijes dhe stilit të çdo individi. Nëse po mendoni të përditësoni ndriçimin në shtëpinë tuaj, këto tendenca janë burim frymëzimi për të krijuar një ambient të mrekullueshëm. Nëse keni nevojë për konsultim falas për projektin tuaj të ndriçimit, jeni të mirëpritur në showroom-in tonë ?

 

Kliko mbi logo per kontaktet e kompanise

VITALUX

 

Më të lexuarat